Skrzydła służą do latania

Tak, tak, tak. Tego mi właśnie trzeba. Słów, które dają kopa w znudzony zadek i ucinają marudzenia, każą albo działać albo się zwyczajnie zamknąć i dalej robić to, co się robi. Mam sporą pracę domową do odrobienia. Nagroda: Poczucie sprawczości, które jest jak powietrze do oddychania i skrzydła do latania. Znalezione i przeczytane na FB Kobieta na swoim. 1. Rób dobrze jedną rzecz i rób to, co lubisz.
2. Lepiej być PIERWSZYM niż lepszym. To Pierwszy ‘zbiera cała śmietankę’. Wszyscy, którzy przychodzą po nim chcą udowadniać, że są lepsi, ale klienci już znaleźli to, co chcieli znaleźć.
3. Nieprawdą jest, że do uruchomienia biznesu są potrzebne jakieś znaczące nakłady finansowe.
4. Zmień reguły gry, a wygrasz z największymi. Najwięksi mają bardzo dużą inercję, możesz ich wyprzedzić właśnie dlatego, że jesteś mała.

i dalej:

Mogę tylko się pod tym podpisać całym sercem….sama zrobiłam dokładnie to samo. ALE: Pasja, energia swoją droga a biznes swoją drogą. Niedługo udostępnimy całą nasza metodologię, którą w skrócie można opisać tak:
1. Zrozum co lubisz robić w sposób naturalny (a nie dlatego że umiesz to robić)
2. Odkryj swoje talenty
3. Pomysł na biznes musi być oparty o Twoje talenty, a nie umiejętności!
4. Zrób Plan sprzedaży
5. Zrób Biznesplan
6. Załóż firmę
I nigdy, przenigdy nie rozpoczynaj biznesu bez planu sprzedaży!!! Plan sprzedaży jest łącznikem między częścią ‚miekką’ (pierwsze 3 punkty) a ‚twardą’ – punkty 4 i 5. Energia, pasja i wiara w siebie zostanie jeszcze wzmocniona przez stworzenie planu sprzedaży.

Nigdy nie jest tak, że ‚ma się z górki’. Całe piękno jest właśnie w tej walce o przetrwanie. Zawsze tez można znaleźć wymówkę w postaci chorej osoby, braku czasu, czy nieżyczliwego otoczenia. Przedsiębiorczość nie polega na tym, aby brać się za to, co się dobrze układa lecz wręcz przeciwnie. A życzliwe słowa? Nie liczyłabym na to…Zresztą po co? Nie dlatego chcemy mieć biznes, żeby ktoś nam powiedział miłe słowo, ale dlatego, że uważamy, że to jest słuszne. Nie pozwólmy innym dobrym czy złym słowem kontrolować naszych działań, naszych emocji i w efekcie naszego życia. [Joanna Frankiewicz FP Kobieta na swoim]

Autor

Jaskóła

Cóż można powiedzieć o Jaskółce - że czarny sztylet, że ruchliwa, uśmiechnięta i ... żywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.